Hirtshals Fiskefestival nærmer sig med hastige skridt, og arrangørerne glæder sig til tre festlige dage fyldt med fisk, oplevelser og god stemning.
Alt er næsten på plads, men de mangler lige det sidste vigtige. som er et par hold frivillige, der har lyst til at give en hånd med om lørdagen den 2. august.
– Vi leder efter små hold på 4 til 5 personer – det kan være venner, naboer, familier, kollegaer eller hvem end, der kunne tænke sig en god dag sammen med masser af fællesskab. Man skal kunne lide at arbejde sammen, også når der er fart på, og samtidig have lyst til hyggelige snakke og højt humør, fortæller koordinator Mette Skovsager.
Der er allerede over 100 frivillige medhjælpere klar, og programmet byder på både nye aktiviteter og velkendte oplevelser i dagene 31. juli til 2. august. Hirtshals står endnu en gang klar til at vise sig fra sin bedste side.
Som tak for hjælpen inviterer vi selvfølgelig alle frivillige til en hyggelig frivilligfest senere på året – en aften med god mad, grin og fællesskab.
Har du og dit hold lyst til at være med lørdag under festivalen? Så kontakt fiskefestivallens koordinator, Mette Skovsager på telefon 44 16 98 50.
Arrangørerne glæder sig til at se jer – i Hirtshals!



