Igen i år deltager Senfølgernetværket for kræftoverlevere i Hjørring med en fin stand, hvor der sælges masser af hjemmestrik, som er strikket af frivillige af garn doneret af en masse gavmilde mennesker.
– Alle disse skønne, sjove og lækre ting sælges til meget favorable priser og det er lige fra sokker, karklude, tæpper og nisser til engle, tørklæder og meget andet, fortæller Inge Holst Frederiksen, som glæder sig til Stafet For Livet i Hjørring.

Alle er velkomne forbi på pladsen for at opleve en dag, hvor alle leverer en ekstra indsats og alt overskud fra dagen går til Kræftens Bekæmpelse.
Vi ser frem til at møde dig ,der kommer og gør en god handel ,for et godt formål, tilføjer Inge Holst Frederiksen.
Standen med salg af strikkede lækkerier finder man i teltet hos lokalforeningen for Kræftens Bekæmpelse.
Husk, at det pludselig kan ramme os alle, at kræften rammer, så kom og støt.


