Interessen for den anmelderroste forestilling En plads i manegen har været helt overvældende, lyder meldingen fra Vendsyssel Teater.
De fleste af forestillingerne er allerede udsolgte, og folkene på teatret er derfor rigtig glade for at kunne fortælle, at der er kommet to ekstra spilledage:
Mandag d. 22. september kl. 19.30
Mandag d. 29. september kl. 19.30
Dermed kan endnu flere få chancen for at opleve filmen og forestillingen samt ikke mindst Katja Schumann og hendes vidunderlige cirkusheste.

Som en ekstra nyhed kan teatret nu også tilbyde balkonpladser på alle spilledage og vel at mærke til en reduceret pris, da der er begrænset udsyn. Det er en oplagt mulighed for dig, der endnu ikke har sikret dig billetter.
Teaterfolkene glæder sig til at byde dig velkommen i salen og dele den uforglemmelige oplevelse med dig.
Bestil dine billetter allerede i dag her hos Vendsyssel Teater.
Link til netavisens anmeldelse: Magisk møde mellem film, scenekunst og cirkus midt i manegen på Vendsyssel Teater



