Metropol ShoppingCenter deltager også i Valentin Konkurrencen som en lang række af Hjørring forretninger har lavet for at få lejlighed til at fortælle om alle de gode butikker – og for at forkæle kunderne.

Hjørring Midtby har fra den 2. til den 14. februar skruet op for romantikken med en stor fælles Valentin Konkurrence, hvor en lang række butikker, restauranter og frisører er gået sammen for at skabe ekstra liv, hygge og kærlighed i byen.
Når man handler i en af de deltagende butikker, deltager man automatisk i konkurrencen ved at oplyse navn og telefonnummer på en bon.
Flere end 35 er med, og alle deltagende butikker med videre udlodder sin egen præmie, og på Valentinsdag den 14. februar trækkes vinderne, som får direkte besked. Der er samlet gevinster for mere end 10.000 kroner.
Jo flere steder man handler, jo større er chancen for at vinde. Handler man ikke lokalt, er der ingen vindere.
Præmierne fra de deltagende spænder fra gavekort og produkter til oplevelser, og der er noget for både par, singler og alle midt imellem.
Valentin Konkurrencen er synlig på flere platforme, så kig efter de lyserøde hjerter i vinduerne, mærk Valentin stemningen, vær med til at hylde kærligheden og samtidig støtte de forretningsdrivende i Hjørring Midtby. Det er da en god handel!



