Tirsdag blev seks af vores dygtige ungdomsspillere overrasket af formanden for TUI Tennis, Allan Vestergaard. Der ventede nemlig en flot overraskelse med sprit nyt spillertøj til hele holdet.
Desværre manglede Julius og Marius på billederne, men bare rolig, de bliver selvfølgelig ikke snydt for deres nye tøj.
Det flotte spillersæt er blevet en realitet, efter TUI tidligere på året indgik en fantastisk sponsoraftale med Blue IT. På tøjet finder man naturligvis også vores to øvrige hovedsponsorer, HT Superland og vores lokale pengeinstitut Sparekassen Danmark.
Det lækre Craft-tøj er leveret af Høyrup Østervrå, og både spillere og trænere er begejstrede. Også vores trænere, Elizabeth Bjerring og Rasmus Konge, fik nyt træningstøj og roser kvaliteten.

Nu venter to ugers velfortjent sommerferie, men bagefter er de unge spillere klar til endnu flere oplevelser på tennisbanen. De håber på mange spændende kampe i den kommende sæson.
For nylig havde holdet besøg af spillere fra Gandrup, hvor der blev spillet en række gode kampe. Her kunne Marius og hans fætter glæde sig over en flot sejr i double og løfte trofæet.
Vi glæder os på netavisen til at følge de unge spillere videre på deres tennisrejse og ønsker dem alle en rigtig god sommer!


