Historien beskriver nemlig så fint, hvorfor erfaring og et klinisk blik er nødvendigt, og hvorfor klinikken skiller sig ud som værende en Kosmetisk Speciallægeklinik.
Indenfor de seneste 14 måneder har indehaverne Annie Karina Larsen og Henrik Vorum observeret mulig sygdom i huden hos tre af deres faste kunder .
Hos en af kunderne kunne de se unormale ændringer i et modersmærke (et modersmærke der tidligere var set på ved praktiserende læge et par år tilbage).
Klinikkens observation gjorde, at de anbefalede deres kunde at gå til egen praktiserende læge. Det viste sig at være et malignt melanom (modermærkecancer), så kunden kom hurtigt igennem operation med hudtransplantation og har det heldigvis efter omstændighederne det godt.
De to andre kunder havde specielle mærker og sår i ansigtet, og ved disse to viste det sig at være hudcancer – den ene afventer endelig vurdering af type af hudcancer.

Helt grundlæggende har klinikken derfor et helt unik værdisæt – et DNA der er gennemgående i deres behandlinger, rådgivning og i deres kliniske blik.
Så at vælge en behandling hos Larsen & Vorum handler om rigtig meget mere og ikke blot at “være den smukkeste udgave af sig selv” Det er ét lag ud af mange.
Inden længe kan klinikken desuden præsentere navnet på deres nye klinikansvarlig overlæge og professor i hud og hudsygdomme. Der er ikke andre kosmetiske klinikker i Danmark med hele to professorer i teamet.
Det er klart en blåstempling af Larsen & Vorum, at netop dette kan lade sig gøre. Det er Annie Karina Larsen og Hnenrik Vorum stolte og beærede over.
Ikke nok med det, så er de begyndt at samarbejde med endnu en dygtig hudlæge, hvilket ifølge Annie Karina Larsen og Henrik Vorum sker for at give dig som kunde hos os den bedste behandling – helt enkelt.
Følg klinikken ved kilden her: Larsen & Vorum – Kosmetisk Speciallægeklinik Nord
Diskussionen om post