De lokale gymnaster glæder sig til fra fredag til søndag at fejre gymnastikken med publikum til DGI Nordjyllands store Forårsopvisning i Park Vendia i Hjørring.
– En fantastisk weekend med topgymnastik og god musik. Køb billet og kom, som du vil i alle tre dage. Intet er smukkere og mere livsbekræftende end forårets gymnastikopvisninger. Livsglæde lige ind i årerne, lyder det fra instruktør Mette Brath.
– Mange gigantiske efterskolehold lægger vejen forbi. Vi glæder os derfor endnu engang i Bagterp Gymnastik Forening til at være værter for denne, for første gang, hele weekend med DGI opvisning. Lokalopvisningen er den 23. marts samme sted, tilføjer Mette Brath.
Dørene åbner fredag kl. 16.45 samt lørdag og søndag kl. 08.15.
Tovholderen opfordrer alle til i entréen at bruge MobilePay. Scan QR koden i boden. Er du gymnast, eller har købt billet på forhånd, så hav din kode aktiveret og klar i app’en.
Find programmerne i app’en eller her hos DGI Gymnastik.