Lørdag den 4. januar 2025 kickstarter Løkken Idrætscenter det nye år med en masse god træning og samvær i det fine fælles-projekt Løkken på Badevægten med fokus på sundhed og samvær.
Arrangørerne har igen i år planlagt en masse sjove fælles træninger med fokus på velvære.
– Vi begynder i hallen lørdag den 4. januar klokken 9. Der er lidt mindre fokus på indvejningsdelen i forhold til tidligere år, men dem, der gerne vil indvejes, går i Løkken Stuen denne dag.
– I 2025 har vi fuldt fokus på vores fælles træning, ugentlige træninger og fællesskabet, understreger arrangørerne.
Fælles træningen på lørdage er Aqua Bike, Jumping Fitness, Yoga, Saunagus, Zumba, træning med Anja og Per Møller, fra Hjørring og så er der et par overraskelser i ærmet.

Med i prisen på 350 kroner per deltager er selvfølgelig en T-shirt og en goodiebag.
Den sidste tilmelding er i år den 15. december, så arrangørerne kan nå at bestille trøjer.
Tilmeld dig Løkken på Badevægten 2025
I 2025 er det sindet, fællesskabet og selvfølgelig træningen, som er i fokus til Løkken på Badevægten. Alle, der har lyst, kan selvfølgelig fortsat blive kropsscannet før, under og efter forløbet, og der skal selvfølgelig findes en vinder i forhold til fald i Body Age.
Fælles træning er følgende dage:
Start lørdag den 4. januar kl. 9-11 i hallen: fælles opstart og træning/rolig start
Lørdag den 11. januar kl. 10-11 i hallen: Zumba
Lørdag den 18. januar fra klokken 9 på stranden: Saunagus ved Lisa Søndergaard – flere hold
Lørdag den 25. januar fra kl. 9 i hallen: Jumpingfitness ved Emma – flere hold,
Lørdag den 1. februar kl. 09-10 i hallen: Træning ved Anja og Per Møller
Lørdag den 8. februar fra kl. 9 i svømmehallen: Aqua Bike – flere hold
Lørdag den 15. februar kl. 9 og kl. 10 ved fitnesscenter: HYROX ved Henrik og Maja
Lørdag den 22. februar – sted følger: Instruktør følger
Lørdag den 1. marts: Fællestræning og afslutning
Derudover kan deltagerne i projekt Løkken på Badevægten:
svømme baner mandag aften kl. 19-21,
prøve HIIT træning tirsdag
og SvømmeCross fredag