Hvis du de sidste fire lørdage har haft stillet dit fjernsyn ind på TV2 Charlie, så er du muligvis stødt på et kendt ansigt.
Den lokale skolelærer på Hirtshals Skole, Jakob Gislund, pryder nemlig disse dage skærmen i den nye tv-quiz Feltet.
Feltet en en familiequiz, hvor man hjemme i stuerne kan gætte med i katagorier. Og hvis du synes, at alle spillerne virker som gode venner, så er det ganske korrekt. Efter flere timers optagelser glemmer man, at man er modstandere og hygger sig med de mennesker, man er sammen med, forsikrer Jakob Gislund.
Den lokale folkeskolelærer er ellers meget hemmelighedsfuld omkring, hvordan det går ham i quizzen. Alle deltagere har lovet tavshed til Metronome, der har produceret programmet for TV2 Charlie. Dog løfter han sløret for, at på lørdag er hans tid som passiv spiller ovre.
Hvordan det går, må du se på lørdag på TV2 Charlie eller på TV2 Play.
væreste program i mands minde.
Så find noget andet at se! Tænker ikke du skal trække dig selv igennem det, hvis det er så frygteligt. Må jeg anbefale Før søndagen?