Støtteforeningen for Hundelev Friskole er klar med programmet for Nytårskoncerten i Hundelev Kultur- og Idrætscenter fredag den 7. februar klokken 18. Billetter kan købes i Brugsen i Hundelev, og der er rift om dem.
Ib Grønbech og Containerkvartetten giver koncert, og restauratør Uffe Nielsen stiller op med ”Uffe’s Drenge”, som tilbereder og serverer en tre retters festmiddag.
Sponsorer for arrangementet er Sejlstrup Entreprenørforretning, Dagli’Brugsen Hundelev, Hjørring Stilladsudlejning, Sparekassen Danmark og MTP Byg ApS.
Støtteforeningen for Hundelev Friskole har mange aktive medlemmer. Lokale fra Hundelev og omegn, har ikke kun indbetalt pengebeløb, for de har tillige tilbudt deres hjælp til mange forskellige opgaver: læsehjælpere, hjælpere i skolekøkkenet, frivillige pedeller med videre.
Læs mere om Støtteforeningen for Hundelev