Når Charlotte Kosela åbner døren og byder dig velkommen i Hirtshals Fodpleje, så er det dig og dine fødder der kommer i fokus.
Men hvad får en sygeplejerske med mere end 25 års erfaring til at skifte fag. Hvor mange skridt har du gået i dag? Det spørgsmål stillede Charlotte sig selv igen og igen, alt imens hun passede sine patienter på Hjørring Sygehus.
Det var jo ikke, fordi Charlotte ikke elskede at arbejde med mennesker, men som alle ved, løber sygeplejerskerne hurtigere og hurtigere. Men en morgen efter en uge med lange vagter og ømme fødder kom ideen og drømmen.
Efter en rundspørge blandt venner og familie, viste det sig hurtigt, at både chaufføren, skorstensfejeren og slagteriarbejderen havde ømme fødder. Charlotte besluttede derfor at hoppe på skolebænken igen og uddanne sig til lægeeksamineret fodplejer.
Vidste du at både mænd og kvinder løber rundt på ømme fødder. Charlotte vil forkæle dine fødder efter alle kunstens regler og lige nu får du en luksus fodbehandling for kun 395.– kr. (gælder til og med februar 2023). Dine fødder vil elske dig for det.
Derfor finder du nu Hirtshals Fodpleje, i Charlotte og Eriks private hjem på Vesterled 3, hvor klinikken naturligvis er professionelt indrettet, så Charlotte kan tage sig kærligt af dine fødder.
Charlotte kan kontaktes på mail [email protected] og tlf: 98941111.

Diskussionen om post