Fiskernes Fiskesortering A.M.B.A. søger et par dedikerede medarbejdere til deres team i Hirtshals.
Om virksomheden:
Fiskernes Fiskesortering A.m.b.a. spiller en afgørende rolle i at bevare kvaliteten af friskfanget fisk.
– Vi arbejder tæt sammen med lokale fiskere for at sikre, at den daglige fangst behandles omhyggeligt. Vores opgave omfatter rensning, sortering og pakning af fisken, så denne r klar til salg på auktionen næste morgen. Arbejdet foregår i en uformel tone og med højt humør, lyder det fra, Finn Møller, direktør Fiskernes Fiskesortering A.M.B.A.
Jobbeskrivelse:
– Vi leder efter 2 pålidelige medarbejdere, der ønsker at blive en del af vores dygtige team. Arbejdet foregår om eftermiddagen og aftenen, og du bør trives i et miljø, hvor tempoet kan være højt. Vores vagter inkluderer både faste arbejdstider og tilkaldevagter, samt arbejde hver 5. weekend, tilføjer Finn Møller.
Der kan indimellem forekomme natarbejde.
Dine primære opgaver inkluderer sortering, håndtering og pakning af dagens fangst, samt kørsel med truck. Det er påkrævet at have gyldigt truckkort, da en væsentlig del af arbejdet indebærer brug af truck.
Løn og arbejdsvilkår: Lønnen fastsættes i henhold til gældende overenskomst mellem 3F og Dansk Industri.
Kvalifikationer: For at komme i betragtning til stillingen skal du:
- Være en stabil og pålidelig medarbejder
- Have en dedikeret og engageret arbejdsindsats
- Have en positiv og humoristisk indstilling
- Bo i nærheden af Hirtshals
- Besidde et gyldigt truckkort og kørekort
- Have grundlæggende It- forståelse (en fordel)
- Kunne begå sig på dansk, både mundtligt og skriftligt
Kontakt os: Hvis dette lyder som noget for dig, eller hvis du ønsker at få mere information om stillingen, er du velkommen til at kontakte mig via e-mail eller telefon
Mail: [email protected]
Tlf: 20 66 00 80


